Yhteystiedot

ABC-Team
Myötätuulentie 2 C
01670 Vantaa
Kari Saari, puheenjohtaja
0400-432944
kkk.saari@kolumbus.fi

Pankkiyhteys:
FI70 1017 3000 1106 12

Uutiset

30.9.2017NAISTEN JA I-DIVISIOONAN TURNAUSPÄIVÄTLue lisää »29.9.2017INDOOR-HARJOITUKSET ALKAA + MIESJOUKKUEEN TURNAUSAJATLue lisää »24.9.2017ABC-TEAMILLE 50:s SUOMENMESTARUUSLue lisää »

Sivulla kävijät

Käyntejä kotisivuilla:191548 kpl

Uusimmat kuvat

Tapahtumakalenteri

-

Keskiviikko 23.8.2017

I-DIVISIOONAN OTTELU + HARJOITUKSET23.8.2017

VELODROMILLA

klo 18.30  WARRIORS - VANTAA HC,  I-divisioonaa

HARJOITUKSET

19.45  alkaen

Torstai 24.8.2017

ABC-93724.8.2017

HIEKKAHARJU   Lähdöt:  14.30  14.40   ja  16.10

Lauantai 26.8.2017

NAISTEN IV-SM-TURNAUS SEINÄJOELLA JA UNITED - ABC-TEAM MYÖS SEINÄJOELLA26.8.2017

NAISTEN SM-SARJAA:

13.30    ABC-TEAM - Vantaa HC

15.00    ABC-TEAM - UNITED

SM-SARJAA:

16.30    UNITED - ABC-TEAM

Sunnuntai 27.8.2017

ABC-93827.8.2017

KOTOJÄRVI    Lähdöt:  12.10  12.20  12.30  ja 12.40

Maanantai 28.8.2017

HOCKEYHARJOITUKSET + ABC-93928.8.2017

HARJOITUKSET  klo 19-21

ABC-TOURIN OSAKILPAILÖU

KEIMOLA,   15.30   9 reikää lyötipeli

Tiistai 29.8.2017

I-DIVISIOONAN OTTELU LAHDESSA29.8.2017
19.00    BMT - Bambers

Lauantai 2.9.2017

KAUDEN PÄÄTÖSTAPAHTUMA I-PÄIVÄ2.9.2017
VANAJANLINNA,   klo 13.10

Sunnuntai 3.9.2017

KAUDEN PÄÄTÖSTAPAHTUMA II-PÄIVÄ3.9.2017
TAWAST GOLF,  klo 11.10

Keskiviikko 6.9.2017

I-DIVISIOONAN OTTELU6.9.2017
18.30   Warriors - Bambers

KAUKALOPALLOHARJOITUKSET6.9.2017

PIRKKOLAN JÄÄHALLI

klo 12-14

Keskiviikko 13.9.2017

KAUKALOPALLOHARJOITUKSET13.9.2017

PIRKKOLAN JÄÄHALLI

klo 12-14

MIESTEN PRONSSIOTTELU13.9.2017

ABC-TEAM - BMT

Velodromilla  klo 18.30

Lauantai 16.9.2017

NAISTEN LOPPUOTTELU16.9.2017

FINAALIPÄIVÄ

NAISTEN LOPPUOTTELU: 

ABC-TEAM - PORVOO HC

Velodromilla  klo 13.15

MIESTEN LOPPUOTTELU:

HC KILPPARI - UNITED

Velodromilla  klo 14.45

Keskiviikko 20.9.2017

KAUKALOPALLOHARJOITUKSET20.9.2017

PIRKKOLAN JÄÄHALLI

klo  12-14

Lauantai 23.9.2017

IKÄMIESTEN SM-TURNAUS23.9.2017

VELODROMILLA

Otteluohjelma:
12.00     ABC-Team - Vantaa HC

12.45     BMT - Pallohaukat

13.30     ABC-Team - BMT

14.15     Pallohaukat - Vantaa HC

15.00     Pallohaukat - ABC-Team

15.45     Vantaa HC - BMT

ABC-Tour

Kaukalopallo

Hockeyottelut